Polish Women Photographers wraz ze Studium Sztuki z ogromną radością zaprasza wszystkich do udziału w otwartym PHOTO REVIEWS – Przegląd portfolio.
A zatem jeśli:
Fotografia jest Twoją pasją i planujesz swój rozwój artystyczny?
Budujesz portfolio, poszukujesz własnego stylu?
Szukasz pomysłu jak zaistnieć na rynku artystycznym?
Marzysz o wystawie indywidualnej i książce artystycznej ze swoimi pracami?
Zgłoś swój udział pod linkiem https://studiumsztuki.pl/przeglad-portfolio/ i przyjdź do Studium Sztuki na indywidualny przegląd portfolio, który specjalnie dla Was poprowadzą:
Jolanta Rycerska
Doktor sztuki na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Filozofii KUL, a także Europejskiej Akademii Fotografii i Studium Fotografii. Pracuje na stanowisku kuratora w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki oraz jako wykładowczyni akademicka.
Autorka trzydziestu trzech wystaw indywidualnych (m.in. Poetyka trwania, Skóry, Sąsiedzi, Mozaiki, Iluminacje, Silentium, Bajki niczyje, Polisemia znaczeń, Brzydkie miejsca) oraz ponad sześćdziesięciu zbiorowych.
Od 2016 roku członkini Rady Programowej Galerii Kordegarda. W latach 2011-23 pełniła funkcję prezeski Związku Polskich Artystów Fotografików. Wieloletnia kurator wystaw w warszawskich galeriach, m.in. w: Galerii Kordegarda, Starej Galerii, Galerii Obok i Galerii Jabłkowskich.
Jurorka ponad trzydziestu konkursów fotograficznych i kilkunastu przeglądów portfolio. W 2014 roku otrzymała nagrodę specjalną MKIDN za osiągnięcia artystyczne na polu fotografii. Dwukrotna stypendystka MKIDN w dziedzinie sztuk wizualnych w 2016 i 2019 roku.
Anna Bedyńska
Posiada wieloletnie doświadczenie jako fotografka dokumentalna realizująca projekty społeczne, pracuje dla największej polskiej gazety ogólnokrajowej Gazety Wyborczej i jako wykładowczyni fotografii prasowej na Uniwersytecie Warszawskim. Dwukrotnie wyróżniona stypendiami Ministerstwa Kultury Polskiej.
Laureatka World Press Photo.
Prace Anny zwracają szczególną uwagę na zmiany społeczne we współczesnym społeczeństwie. Jej projekty Dad in Action, Clothes for Death i Go Home, Kids były wykorzystywane jako ogólnokrajowa kampania społeczna na rzecz humanizacji śmierci i porodu. Regularnie porusza tematy tabu i drażliwe, a także poświęca szczególną uwagę roli kobiet we współczesnym świecie. Kieruje kamerę w stronę tych, którzy nigdy nie byli w głównym nurcie, którzy żyją na obrzeżach życia społecznego lub psychologicznego.
W 2014 roku przeprowadziła się do Moskwy, gdzie ukończyła Szkołę Filmu Dokumentalnego i Teatru Mariny Razbezkhiny i Michaiła Ugarowa, a jej debiutancki film „W innym świecie” zdobył nagrodę dla najlepszego dokumentu studenckiego – Kinoproba, Rosja 2017.
Była ambasador Canon, członek @Womenphotographers @Polishwomenphotographers
Piotr Wójcik
Fotoreporter, a w latach 2000–2011 szef działu fotograficznego Gazety Wyborczej. Autor książki Cyganie z obu stron Karpat. Jego prace były pokazywane na wystawach w Polsce, w Niemczech, we Francji, na Węgrzech, w Czechach, Rosji, Słowacji i Szwecji. Laureat nagród prasowych i fotograficznych.
Krzysztof Gołuch
Polski fotograf i pedagog urodzony w Rudzie Śląskiej na Górnym Śląsku. Jest absolwentem Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie. Obecnie student studiów doktoranckich opawskiej uczelni. W swojej twórczości zajmuje się fotografią dokumentalną, realizując tematy w cyklach długoterminowych projektów. Jego twórczość oscyluje wokół problemów ludzkiej egzystencji, zwłaszcza życia osób niepełnosprawnych. Krzysztof Gołuch jest członkiem Polskiego Związku Artystów Fotografików, autorem książki fotograficznej „Co siódmy”. Za swoją działalność w 2017 roku został odznaczony przez papieża Franciszka medalem „Pro Ecclesia et Pontifice”. Laureat konkursów fotograficznych: pierwszej nagrody w konkursiach Unii Europejskiej „Przełamując stereotypy” dla studentów artystycznych szkół wyższych (reprezentując Institut tvůrčí fotografie), Trzykrotnie nagrodzony polskim Grand Press Photo w latach 2022 za projekt długoterminowy „Smak życia” , 2021 za zdjęcie pojedyncze w kategorii „Życie codzienne”, a w 2018 za zestaw Hotel. Swoje fotografie wystawiał także poza granicami Polski, między innymi podczas różnych festiwali: Trasphotographiques we francuskim Lille oraz PhotoSaintGermain w Paryżu, Miesiąca Fotografii w Bratysławie, Prague Photo, Photokina w Kolonii, Europejskiego Miesiąca Fotografii w Luksemburgu. Krzysztof Gołuch mieszka i tworzy w Knurowie na Górnym Śląsku oraz od kilkudziesięciu lat pracuje z osobami niepełnosprawnymi w tamtejszym ośrodku „Caritas“.
Regulamin:
Na przeglądzie portfolio będziemy pracować na zestawach zdjęć, które tematycznie są powiązane. Nie muszą to być skończone projekty. Wskażemy ci kierunek rozwoju, a także mocne słabe strony przedstawionego zestawu.
Na spotkanie przygotuj swoje portfolio w wersji papierowej lub elektronicznej. Łatwiej jest pracować na rozłożonych na stole odbitkach (jeśli jest ich duża ilość mogą być w formacie 13×18 cm). Łączenie poszczególnych prac z innymi, pasującymi do siebie, układanie w grupy, kadrowanie. Jeśli masz większą ilość zdjęć w formie plików cyfrowych przygotuj je w formacie jpeg, w rozdzielczości 2500 pix dłuższy bok.
Czas trwania spotkania: max. 40 min./konsultacja
Miejsce: Studium Sztuki, ul. Nowy Świat 5/5, Warszawa
Cena: 100 pln/1 konsultacje z wybraną osobą. Można kupić konsultacje maksymalnie u 4 osób. Po zakupie proszę wysłanie maila z informacją, który konsultant został wybrany.
Termin: 21 lipca 2024 r., godz. 11.00-16.00
Kontakt: mail: biurostudiumsztuki@gmail.com, tel. 796368260
rejestracja pod linkiem: https://studiumsztuki.pl/przeglad-portfolio/
Publikacja online / wystawa online
Wszystkie przedstawiane portfolio podczas spotkania z recenzentkami i recenzentami mają szansę na prezentację online na kanałach PWP oraz Międzynarodowej Galerii Vasa_Project. Zespól recenzencki MOŻE wskazać dwa najbardziej intersujące portfolia do publikacji online. Wyniki zostaną ogłoszone ogłoszonych tego samego dnia, na zakończeniu Panelu Dyskusyjnego w Teatrze 6.piętro.
Nie zwlekaj zbyt długo – ilość miejsc jest ograniczona!
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.